מה קורה בטיפול?

IMG_0652_cropped.jpg
tools.jfif

מה בעצם קורה בטיפול אייפק?

לטיפול אייפק יש מבנה פחות יותר קבוע עם כמה ווריאציות אפשריות.

1. נגיד שלום לבן אדם

אקבל את פניכם, אשמע מה שלומכם ואיך עבר השבוע, איך עבר הטיפול הקודם, אם היה קושי או עבר חלק, הורגש שיפור או אולי עוד לא, מה קרה מסביב... כי הרי אנחנו מטפלים בבן אדם שלם, לא רק בנזלת או בנקודה המגרדת.

2. נגיד שלום לגוף

יש פרוטוקול ליצירת התקשורת עם הגוף, שזה סוג של כיול – הרי כל אדם הוא שונה, כך אני בודקת שיש לי מבחן שריר אמין עם אותו בן אדם שמולי ושהוא מוכן לטיפול.
תוך כדי אגע לכם באף ואבדוק אם היד חזקה. למה?

קצה האף הוא נקודה שמראה על רמת המים בגוף, וזה מאוד חשוב כי רמת המים משפיעה על איך הגוף מוליך חשמל. אם בגוף חסרים מים, זה עלול להשפיע על מבחן השריר. במילים אחרות, אם אתם מיובשים, התוצאות של מבחן השריר עלולות להיות לא מדויקות. לכן בודקים מים בתחילת כל טיפול.

3. הגדרת נושא

אם הכל בסדר, הגיע הזמן להגדיר את נושא הטיפול. גם זה נעשה בתיאום עם הגוף באמצעות מבחן השריר. נשאל את הגוף במה (באיזה גורם או גורמים) נכון לטפל היום, ולפי התשובה שנקבל מהגוף נבנה את הטיפול.

חשוב להבין:
באייפק אנחנו מטפלים בגורמים, לא בתסמינים. כך אני לא אטפל בנזלת או באסתמה אלא אטפל במה שגורם לנזלת או לאסתמה. יש גורמים פיזים (למשל אלרגיה לאבק או לאבקנים - את הרשימה שלהם קיבלנו באבחון), ויש גורמים רגשיים שיעלו בשיחה או דרך מטריצה.

המטרה שלנו היא שבכל טיפול נטפל גם בנושא פיזי וגם בנושא רגשי, כי זה הכי יעיל מבחינה טיפולית. אך הגוף הוא המחליט – אנחנו שואלים אם נכון לעשות היום טיפול פיזי, רגשי או משולב. יכול להיות שבטיפול מסוים הגוף יאפשר רק טיפול פיזי או רק טיפול רגשי.

את הנושא\הנושאים לטיפול נרשום על פתק שתחזיקו ביד בזמן הטיפול.

עכשיו נקבל מהגוף את ההוראות לביצוע הטיפול:
- איזו טכניקת טיפול להשתמש
- מה זמני הטיפול
- איזה חיזוקים נכון להחזיק ביד
- האם צריך להחזיק אצבע

הטכניקות הכי נפוצות הן:
- טיפוף עולה ויורד על נקודות דיקור שהן נמצאות לאורך עמוד השדרה (טיפול "עמוד שדרה") – משמש בדרך כלל לטיפול פיזי כמו למשל ביטול אלרגיה
- ניקוי מרידיאנים – גירוי נקודות דיקור מסוימות, אך לא במחטים אלא באמצעות מיני-מסאז'ר – משמש בדרך כלל לשחרור רגשות שהם תקועים בגוף בטיפול בנושאים רגשיים
- 7 נקודות – קבוצה של נקודות דיקור שגם אותן נגרה באמצעות מיני-מסאז'ר – בדרך כלל שלב אחרון של הטיפול, מזרים אנרגיה ומחזק את הטיפול באופן כללי

חיזוקים יכולים להיות כל מיני דברים. אני משתמשת במשולש טאכיון, צינורית שמכילה תדרים מחזקים שאנחנו קוראים לה חיזוקית, וקריסטלים שונים.
לעיטים קרובות נקבל הוראה להחזיק אצבע מסוימת בזמן הטיפול או בחלק ממנו.

עכשיו, שיש את כל ההוראות, נבצע את הטיפול. מחזיקים ביד אחת את הנושא לטיפול וביד השניה את החיזוקים. בטיפול עמוד שדרה יושבים או עומדים. בניקוי מרידיאנים ו7 נקודות בדרך כלל שוכבים.

אחרי הטיפול אבדוק, שוב במבחן שריר, אם הטיפול נקלט. לפני הטיפול היד במבחן שריר היתה חלשה מול הנושא. אחרי הטיפול היא תהיה חזקה. המשמעות היא שהרגישות או החולשה מול הנושא עברה ולא קיימת עוד.

אך עוד לא סיימנו. עכשיו תתבקשו לשכב למנוחה, בדרך כלל של כ-20 דקות, עם הנושא והחיזוקים בידיים.
אחרי המנוחה אבדוק עוד פעם שהכל תקין, ואתן תמיסה הומאופתית שעוזרת לנעול את הטיפול.

חשוב להבין שגם עכשיו הטיפול עוד לא הסתיים. עשינו שינוי על הרובד האנרגטי, והגוף צפוי להעתיק את השינוי הזה לרובד הפיזי, אך זה לוקח עוד כ25 שעות. מן הסתם לא אוכל להחזיק אתכם אצלי בהשגחה עוד 25 שעות, אז אשחרר אתכם הביתה, אבל בהוראות מגבילות:

ב25 שעות אחרי טיפול יש להימנע מפעילות גופנית, סקס, סמים, אלקוהול, רחצה בים ובבריכה, להסתפר, לגזור ציפורניים, והתרגשויות והתרגזויות מיותרות, וב6 שעות אחרי הטיפול יש להימנע ממקלחת\אמבטיה. בנוסף יש להימנע 25 שעות מהגורם שטופל. כך למשל אם טיפלנו בחלב, יש להימנע מחלב ל25 שעות.

וכל זה כדי שהטיפול ייקלט ללא הפרעות ושכשתגיעו בפעם הבאה ונבדוק את הטיפול שעשינו, נקבל מהגוף שהטיפול נקלט באופן מלא ואין עוד עבודה בנושא הזה – שהמשמעות היא שעם האלרגיה\רגישות\חולשה הספציפית הזאת גמרנו! 😊👍

IMG_0756_edited.jpg